Citrix

Firma Atom-tech oferuje pełną obsługę technologii firmy Citrix, poczynając od doboru rozwiązań i produktów, poprzez usługi wdrożenia i obsługi, na wsparciu technicznym i konsultacjach kończąc.
Citrix XenDesktop
Citrix XenDesktop to rozwiązanie do wirtualizacji stanowisk pracy umożliwiająca korzystanie z pulpitów i aplikacji systemu Windows jako usługi na żądanie na dowolnym urządzeniu i w każdej lokalizacji. XenDesktop zapewnia szybki i bezpieczny dostęp do każdego typu wirtualnych stanowisk pracy, systemu Windows, aplikacji działających w sieci WWW i usłudze SaaS z komputerów PC, Mac, tabletów, smartfonów, laptopów i cienkich klientów, przy wysokim komforcie pracy. Technologia udostępniania Citrix FlexCast umożliwia działom IT pominięcie ograniczeń infrastruktury VDI i korzystanie z wirtualnych stanowisk pracy wszystkim użytkownikom, w tym pracownikom zadaniowym, pracownikom mobilnym, użytkownikom zaawansowanym (którzy stosują zaawansowane właściwości aplikacji) i podwykonawcom. Rozwiązanie XenDesktop ułatwia działom IT szybkie dostosowanie się do działań firmy, na przykład przenoszenie procesów biznesowych poza granicę kraju, fuzje i przejęcia czy zwiększanie liczby oddziałów. Jest to możliwe dzięki ułatwionemu udostępnianiu wirtualnych stanowisk pracy oraz umożliwieniu użytkownikom pracy zdalnej. Otwarta, skalowalna i sprawdzona architektura znacznie upraszcza zarządzanie wirtualnymi stanowiskami pracy, zapewnianie pomocy technicznej i integrację systemów, umożliwia optymalizację wydajności, zwiększenie bezpieczeństwa i obniżenie kosztów.
Citrix XenApp
Citrix XenApp to rozwiązanie do udostępniania aplikacji na żądanie umożliwiające wirtualizację, centralizację i zarządzanie w centrum danych oraz udostępnienie dowolnej aplikacji dla systemu Windows jako usługi użytkownikom pracującym na wybranym urządzeniu. Rozwiązanie XenApp zmniejsza koszty zarządzania aplikacjami nawet o 50 procent, skraca czas reakcji działu IT w przypadku udostępniania aplikacji użytkownikom rozproszonym oraz poprawia bezpieczeństwo aplikacji i danych. XenApp umożliwia działom IT zarządzanie instancjami każdej aplikacji oraz ich wirtualizację w celu udostępnienia użytkownikom w trybie online i offline przy zapewnieniu wysokiego komfortu pracy. Gwarantuje to dostępność aplikacji na poziomie 99,999 sprawdzoną podczas korzystania z 25 milionów aplikacji przez ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie.
Citrix NetScaler
Citrix NetScaler pięciokrotnie przyspiesza działanie aplikacji i usług opartych na chmurze dzięki odciążaniu aplikacji i serwerów baz danych, zwiększeniu wydajności aplikacji i usług oraz integracji zabezpieczeń. Citrix NetScaler to kompleksowy system działający jako fronton sieci WWW i serwerów baz danych, który łączy funkcje szybkiego równoważenia obciążenia i przełączania zawartości, kompresji danych, buforowania zawartości, akceleracji SSL, optymalizacji sieci oraz dostępności i zabezpieczeń aplikacji. Zastosowanie oprogramowania NetScaler w celu utworzenia struktury dostarczania usług obejmującej przedsiębiorstwo i centra danych w chmurze powoduje, że chmura staje się transparentnym rozszerzeniem sieci firmowej. Organizacje IT mogą zintegrować istniejące procesy i narzędzia z usługami opartymi na chmurze zastosowanymi w firmie.
Citrix XenServer
Citrix XenServer to przeznaczona dla przedsiębiorstw i działająca w chmurze platforma wirtualizacji udostępniająca wszystkie funkcje wymagane do utworzenia i zarządzania infrastrukturą wirtualną za niewielką część kosztów innych rozwiązań. Organizacje o dowolnej wielkości mogą zainstalować oprogramowanie XenServer w ciągu dziesięciu minut w celu wirtualizacji nawet najbardziej wymagających działań i zautomatyzować procesy zarządzania, zwiększając uniwersalność i wydajność infrastruktury IT i obniżając koszty. Uaktualnienie do najbardziej rozbudowanej wersji programu XenServer umożliwia klientom korzystanie z bogatego zestawu funkcji zarządzania i automatyzacji ułatwiających tworzenie wirtualnego centrum obliczeniowego.
ShareFile
ShareFile to dostosowane do wymagań klienta rozwiązanie do udostępniania plików oferujące mnóstwo zaawansowanych funkcji. Umożliwia wysyłanie i odbieranie plików o wielkości do 10 GB. Jest szybkie i ekonomiczne w porównaniu w porównaniu do przesyłek pocztowych oraz kurierskich i umożliwia korzystanie z dostępnego 24 godziny na dobę/7 dni w tygodniu portalu w celu uzyskania dostępu do plików.
Citrix CloudStack
Citrix CloudStack to oprogramowanie open source napisane w języku Java, które służy do wdrażania i zarządzania dużymi sieciami maszyn wirtualnych jako skalowalną platformą obliczeniową o wysokiej dostępności w chmurze. Oprogramowanie CloudStack obsługuje obecnie najbardziej popularne funkcje hypervisor: VMware, Oracle VM, KVM, XenServer i Xen Cloud Platform.