Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5607

Red Hat

Firma Atom-tech oferuje pełną obsługę technologii firmy Red Hat, poczynając od doboru rozwiązań i produktów, poprzez usługi wdrożenia i obsługi, na wsparciu technicznym i konsultacjach kończąc.
RedHat Enterprise Virtualization (RHEV)

Red Hat Enterprise Virtualization for Servers jest bardzo wydajnym i skalowalnym rozwiązaniem wirtualizacyjnym, które ma na celu umożliwienie wszechobecnej wirtualizacji centrów danych i znaczące zwiększenie efektywności operacyjnej środowiska IT. Red Hat Enterprise Virtualization zbudowany jest na platformie Red Hat Enterprise Linux .

 

Rozwiązanie to zapewnia:

 • Rekordową wydajność i skalowalność.
 • Najwyższy poziom bezpieczeństwa.
 • Najszerszy ekosystem obsługiwanego sprzętu i certyfikowanych aplikacji.

Najniższy całkowity koszt posiadania w swojej klasie.

Red Hat Enterprise Virtualization jest idealną platformą na której można budować tzw. private cloud computing – czyli prywatną chmurę dla wirtualnych środowisk opartych o Red Hat Enterprise Linux czy Microsoft Windows.

Red Hat Enterprise Virtualization for Servers (RHEV) składa się z następujących elementów:

 • Red Hat Enterprise Manager for Servers: bardzo funkcjonalny system zarządzania wirtualizacją, który zapewnia zaawansowane możliwości zarówno dla gospodarzy jak i gości, w tym mechanizm wysokiej dostępności, migracji na żywo, zarządzania zasobami dyskowymi, scheduler systemu i inne.
 • Red Hat Enterprise Virtualization Hypervisor: nowoczesny, bardzo mały (około 90 MB) hypervisor oparty na Kernel-based Virtual Machine (KVM), może być stosowany zarówno jako samodzielny hypervisor (dostępny w pakiecie RHEV), lub zainstalowany na bazie Red Hat Enterprise Linux 5.4 i nowszych (sprzedawany osobno).

Red Hat Enterprise Virtualization pomaga w organizacji sprostać wyzwaniom wirtualizacji:

 • Wydajność i skalowalność: Zapewnienie wydajności bliskiej i lepszej niż maszyny fizyczne, wiodąca w branży skalowalność.
 • Bezpieczeństwo: SELinux zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.
 • Ecosystem: Wspieranie producentów sprzętu, systemów operacyjnych i aplikacji certyfikowanych dla Red Hat Enterprise Linux.
 • Koszt: roczne i trzyletnie subskrypcje.

Materiały do pobrania:

RHEV – opis techniczny
Informacje na temat obsługiwanych systemów
Demo przedstawiające działanie RHEV

Red Hat High Availability

System wysokiej dostępności dla aplikacji biznesowych to: Red Hat Enterprise Linux wraz z dodatkiem Red Hat High Availability są rozwiązaniem umożliwiającym aplikacjom osiągnięcie maksymalnego poziomu dostępności usługi. Zaprojektowany specjalnie na Red Hat Enterprise Linuksa, Red Hat High Availability zapewnia dwa różne mechanizmy klastrowania:

 • Failover usług i aplikacji: stwórz n-węzłowy klaster, aby zapewnić failover kluczowym aplikacjom.
 • Równoważenie obciążenia: rozłóż obciążenie z jednego adresu IP na farmę serwerów

Z pomocą Red Hat HA aplikacje mogą zostać uruchomione w konfiguracji wysokiej dostępności, dzięki czemu wdrożenia Enterprise Linuksa zawsze są skalowalne.

Red Hat High Availability dostarcza kompletnego, gotowego do użycia rozwiązania aplikacjom open source, takim jak NFS, Samba i Apache. W przypadku większości pozostałych aplikacji, klienci mogą utworzyć własne skrypty failover na przykładzie dostarczonych szablonów.

Informacje techniczne

Obsługa bardzo dużej ilości węzłów w klastrze. Umożliwienie jednoczesnego wykorzystania wysokiej dostępności dla wielu aplikacji NFS/CIFS failover: Wysoka dostępność systemów plików dla środowiska Unix i Windows W pełni współdzielony zasób dyskowy – wszystkie węzły klastra mają do niego dostęp Kompleksowa integralność danych: Użycie najnowszych technologii blokad I/O, na przykład wbudowanych programowo, jak i zewnętrznych wyłączników zasilania Failover usług: Red Hat Cluster Suite nie tylko wykrywa i wznawia usługi po wyłączeniu lub awarii sprzętu, ale także monitoruje aplikacje upewniając się, że pracują prawidłowo, i w razie problemów restartuje je.

Red Hat Storage (Gluster lub Ceph)
Czym jest Software-Defined Storage ?
Sposób składowania danych oparty na oprogramowaniu, a nie na komponentach sprzętowych, tak jak to ma miejsce w klasycznych macierzach dyskowych. Rozwiązanie takie pozwala wykorzystać istniejące zasoby sprzętowe do budowy rozległego magazynu w którym mogą być przechowywane dane w przedsiębiorstwie.

Red Hat proponuje zastosowanie dwóch rozwiązań open source Glusted FS lub Ceph. Opierają się one na innowacjach społeczności programistów, partnerów i klientów. Umożliwiają budowę rozproszonej macierzy w przedsiębiorstwie na potrzeby budowy na przykład chmurze prywatnej. Wynikiem zastosowania tego rozwiązania jest skalowalne, luźno połączone środowisko dla przechowywania niestrukturalnych danych.

loga partnerow